Öngösterim Görseli

“Başarıya Giden Yol”

5500
Toplam Öğrenci
60
Öğretim Personeli
2240
Mezun Öğrenci
214
Etkinlikler

“Eğitim, gerçeklerin öğretilmesi değildir. Düşünmek için aklın eğitilmesidir.”

Albert Einstein


Hakkımızda

2017 yılının Mart ayında tadilat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte kurulan okul, ilkokul ve ortaokul olarak 2016-2017 eğitim – öğretim yılının Yaz Okulu Konsepti ile (Summer Camp Programme) ilk öğrencilerine kucak açmıştır.

Her öğrencinin özel olduğunun farkında olan ve her öğrencinin gelecek nesillere aktarılan birer canlı kütüphane olduğuna inanan, eğitimci kimliklerden oluşan kurucu komitemiz ülkemizi çağdaş ülkeler düzeyine çıkartmak için üzerine düşeni yapmaktan kaçınmamıştır. Özellikle 15 Temmuz süreci sonrasında ülkemizde tarafsız ve çağdaş eğitim vermenin ve bilim ışığında gelecek kuşaklara yol göstermenin gerekliliği bir kez daha önemle gözlemlenmiştir. Bu bağlamda kurum olarak çıktığımız yolda Cumhuriyetimizin 100. Yılında ulaşabildiğimiz kadar çok gence ulaşıp ülkemizin gelişmesi için gerekli ortam gençlere sunulduğunda onların yapamayacakları bir şey olmadığını kanıtlamak temel prensibimiz olmuştur.

Özel öğretim kurumlarına bağlı Eski Dershane, Kurs, Yabancı Dil Kursu Anaokulu gibi alanlarda değişik ilçelerde farklı isimlerle hizmet veren Kurumları Okullaşma çatısı altında bir araya getirerek eğitim meşalesini Buca Başarı Kampüsünde Yakmış ve Ülkenin Dört bir Yanına taşımak üzere hareket planını yapmıştır. Okul olarak geçen bu süreçte her geçen yıl hem öğrenci mevcudu, hem eğitim personeli olarak katlanarak büyüyen kurumumuz ve kampüsümüz ile hizmete devam etmekteyiz. Dünyada yaşanan COVID-19 sürecinde Lise kısmını bağımsız bir binaya taşıyarak ve kapasitesinin sadece yarısı kadar öğrenci kabul etmek üzere Özel EN FEN kolejini Buca’nın merkezine açtık. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında ihtiyaç duyulan şekilde sosyal mesafeli, hijyen önlemleri alınmış ve en önemlisi maksimum 100 öğrenci kabulü ile pandemi sürecinde okula yeni başlayacak liseli öğrencilerin en büyük destekçisi olmuştur.

Eğitim Felsefemiz

Enfen pozitif her alanda en iyileri yetiştirmek üzere, yönetim kurulu başkanından başlayarak tüm kademelerde eğitimci kimliklerin bir araya gelerek kurduğu bir okuldur.

Bu bağlamda her bir öğrenci en iyi olmanın sorumluluğu ve başta kendisi olmak üzere ailesi ve ülkesi için yetenekleri dâhilinde en iyi olma hedefi ile güdülenmektedir.

Yöneten, sorumluluk sahibi, kendini geliştiren, hakkaniyetli, alçak gönüllü ve dürüst bireyler yetiştirmek temel kariyer prensibimizdir.

Bizler Uluslararası alanda ülkesini temsil edebilen, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda sürekli kendini geliştiren ve üreten nesiller yetiştirmek üzere yola çıkan bir tutum sergilemekte ve bu kültür için gerekli sosyal imkânları tüm öğrencilerimize sunmaktayız. Onların en iyi olmaları için gerekli sosyal kültürel ve akademik bütün koşulları kendilerine sunmaktayız.

Eğitim, ferdin yaşama sanatını idrak edebilmesi için rehber olmalıdır.

A.North Whitehead

Kurucu Temsilcimizin Mesajı

En Koleji Kurucu Temsilcisi'nin ailemize yeni katılacaklara mesajı...

ercaneksi

Eğitim Öğretim hayatına her yıl yeni başarılarla devam eden En Koleji, yeni yarı yılda da büyük hedeflerle yoluna devam etmektedir. En büyük gayretlerimizden biri çok değerli çocuklarımızın sağlıklı, kültürel açıdan zengin ve donanımlı bir eğitim hayatının olmasıdır. Bu açıdan her gün değişen ve gelişen çağımızın gereksinimlerine ayak uydurmak bizim birincil vazifemizdir. En Kolejinde eğitim gören bireyler bizler için sadece “öğrenci” olarak değil ” bizim çocuklarımız” olarak nitelendirilir. Çünkü en güzel öğretici sevgidir. Bizler de aramızda oluşan bu bağın gücünü, eğitim ışığıyla birleştirerek yeni nesil bir eğitim anlayışını benimsiyoruz. Sadece temel alanlarda değil sportif, kültürel ve sanatsal alanda da gelişimi önemseyen okulumuz bu alanda da pek çok uygulama, ders ve etkinlik ile öne çıkmaktadır. En Kolejinin ayrıcalıklarından yararlanmak için sizleri de En Ailesine bekliyoruz.

Misyon

Biz; Atatürk İlke ve İnkılâpları, Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve
ilkeleri ışığında, uygun öğrenme ortamlarında etik değerlere bağlı; kendimizi
sürekli geliştirip bireysel farklılıkları dikkate alan, çözüm odaklı, soran-
sorgulayan, insani ve milli değerleri yüksek öğrenciler yetiştirmek için varız.
Bu sebeple öğrencilerini, “iyi vatandaşlık’’ bağları ile ülkesine bağlı, ulusal ve
evrensel değerlerle donanmış, özgüveni tam, sorumluluk alabilen, bilimsel ve
analitik düşünceye sahip, teknoloji ile barışık, estetik duyguları gelişmiş, üretken
ve yaratıcı, geçmişine saygılı, Atatürk ilke ve devrimleri ile demokratik ve laik
cumhuriyete sahip çıkan, insana, topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak
hayata hazırlamaktır.

Vizyon

21. yüzyılda çocuklarımızın aile sevgisini, ilgisini ve özenini aratmayan,
özgüven duygusunun sürekli beslendiği, bilimin, teknolojinin ve sanatın iç içe
bulunduğu, çağdaş bir birey olarak eğitimlerini sürdürebileceği sevgi dolu bir
ortam sunuyoruz.

WeCreativez WhatsApp Support
Enfen koleji öğrenci bilgilendirme ve destek
👋Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?